CS: GO

Gelen yeni güncellemeyle CS: GO botları artık daha iyi nişan alıyor

Elbette gerçek oyuncular kadar ölümcül değiller ancak acemi oyuncular için işler biraz daha zorlaştı.

CS: GO yapımcı şirketi Valce, dün Counter Strike: Global Offensive için yeni bir güncelleme paylaştı. Güncellemedeki temel değişiklik, botların ölüm maçı modundaki (Deathmatch) nişan alma kabiliyeti üzerine oldu. Botlar artık daha hızlı nişan alıyor ve silah tepmelerini daha iyi kontrol ediyorlar.


CS: GO’da botlar artık daha iyi nişan alıyor

Artık botlara öldüğünüzde o kadar da utanmanıza gerek yok. Ne de olsa geliştirilmiş yapay zeka deyip işin içinden kolaylıkla çıkabileceksiniz. Valve’ın açıklamasına göre botlar “davranışlara dayalı deneysel bir karar çerçevesi” ile değiştirildi.

Peki yenilenmiş yapay zekaya sahip botları kendi sunucunuzda nasıl aktif edebiliyorsunuz? Konsolu açıp “mp_bot_ai_bt “scripts/ai/deathmatch/bt_default.kv3” komutunu yazıp entera basıyorsunuz. Elbette bundan sonra sunucunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor. Bunun için de konsolo mp_restartgame 1 yazıyorsunuz. Sunucuya tekrardan bağlandığınızda yapay zekaları güçlendirilmiş, daha iyi nişan kabiliyetine sahip olan botlar sunucunuzda aktive edilmiş olacak.

Botlar artık daha iyi nişan alıyor ve spray yapıyor

Yenilenen botlar elbette gerçek oyuncular kadar ölümcül değil. Ancak karar mekanizmaları değiştiği için daha hızlı nişan alabiliyor ve daha iyi spray yapıyorlar. Yani silah tepmesini daha iyi kontrol ediyorlar.

Eski botlar neredeyse açık hedefti. Elinde silah öldürülmeyi bekleyen, kalabalık yapması için sunucuda olan bir karakterdi. Ancak gelen yeni güncelleme sayesinde işler biraz değişti. Acemi oyuncuların botlarar karşı ayağını denk alması gerekiyor. Eskisinden daha tehlikeli bir hale getirilen botların oyun içi performansını gösteren bir video paylaşıldı. Aşağıdaki bağlantıdan yeni botun nişan alma kabiliyetini izleyebilirsiniz.

Yapımcı şirket yaptığı değişiklik sonucunda botların performansından memnun kalırsa dereceli sisteme de aynı güncellemeyi dahil edebilir. Rekabetçi bir maçta bir oyuncunun bağlantısı koparsa ya da oyundan çıkarsa bu o takım oyuncular için büyük bir işkenceye dönüşüyor. Adeta açık hedef gibi ortalıkta gezen botu kontrol etmekle uğraşmanın yanında bir de maçı kazanmaya çalışmak oldukça zorlaşabiliyor. Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek.

Yeni güncellemenin rekabetçi sisteme eklenip eklenmeyeceği hakkında paylaşılan bir bilgi henüz yok.

1 Yorum

1 Yorum

  1. cxzasfdas

    19 Eylül 2019 at 19:00

    Keşke bu güncelleme yerine botlar kullanıcı isabetlilik ve ölümcüllük ortalamasına göre salonda aktif olsaydı.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER