Fortnite

Tfue’nun yayınlara ara vermesinin sebebi, Twitch platformundaki düşüş mü?

Ninja’dan sonra Fortnite’ın izleyici kitlesinde yaşanan düşüş, rakamlara yansıdı!

Twitch platformunun en çok izlenen oyunları arasında yer alan Fortnite’ın izlenme sayısı azalmaya başladı. Tyler “Ninja” Blevins’in sürpriz şekilde Mixer platformuna geçmesinden sonra ciddi bir izleyici kaybı yaşandığı ortaya çıktı.


2017’de piyasaya sürülen Fortnite, izleyici kitlesi ile birlikte Twitch’in zirvesinde bulunuyordu. Bununla birlikte Şubat 2018 tarihinde ortalama 100.000 eş zamanlı izleyici sayısına ulaşıldıktan sonra ise devamlı genişleyen bir izleyici kitlesi oluştu. Ancak son günlerde oyunun izleyici sayısında hızlı bir düşüş yaşandığı belirlendi.

İlginizi Çekebilir: Apple Arcade fiyatları açıklandı

TheGamer tarafından açıklanan rakamlara göre izleyici sayısı 18 ay önce bulunduğu konuma geriledi. Haziran ayında izleyici kitlesinin yüzde dokuzunu kaybeden Fortnite, Eylül ayının başından bu yana %22.5 izleyicisini daha kaybetmiş. Ayrıca rakamlara bakarsak, ortalama 10.000 izlenen bir popüler Fortnite yayıncısının şu an 4.800 izleyicisi olduğu belirlenmiş oldu.

Ninja mı sebep oldu?

Kariyerine Microsoft’un canlı yayın platformu Mixer’da devam eden Ninja, halinden memnun gözüküyor. Ancak yazımızda yer alan verilere bakınca ise Twitch için aynısını söylemek zor.

Ninja’nın Fortnite ile Twitch’in zirvesinde yer alırken, zirve takipçisi olan isimlerin başında Tfue geliyordu. Bununla birlikte Tfue’nun yayınlara bir süre ara vereceğini duyurması şaşkın yarattı. Her ne kadar, profesyonel oyunculuk kariyerine zaman ayıracağını söylese bile düşüşten etkilendiği düşünülüyor.

Fortnite’a gelen Buğulu Park güncellemesi hakkında detaylar ilgili makalemizde!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER