League of Legends

League of Legends’da kullanıcı adları yakında satışa çıkabilir!

Bir Reddit kullanıcısı bazı özel hesap ve kullanıcı isimlerinin bazı kişiler tarafından yakında yüksek fiyatlara satılacağını kanıtladı.

League of Legends‘ı oynayan milyonlarca insan var ve bu istenilen hesap adının alınmamasına sebep oluyor. Ancak bir oyuncu, hesap adlarını kapan ve daha sonra onları kâr için satacak olan botları içeren bir program olduğunu inanıyor.


İlginizi çekebilir: League of Legends’ın büyük evrenini anlatan bir ansiklopedi yayımlandı

Dün bir League of Legends oyuncusu, insanların isim almak için bot kullandıklarını ve daha sonra bunları 250 dolar karşılığında sattıklarını iddia ettiği bir yazıyı Reddit‘te paylaştı. Ardından ise bu Reddit kullanıcısı, kâr etmek amaçlı makro ve bot kullanmanın topluluk için büyük bir sorun olduğunu belirtti.

Ayrıca bu Reddit kullancısı şunları söyledi:

“Makro / bot kullanırken isim satan ve kulüp etiketi satışı son derece haksız ve belirli bir kişiye haksız bir avantaj sağlarken, aynı zamanda, ücretsiz olması gereken bir şey için karlı IRL avantaj sağlıyor.”

Ardından ise bunu kanıtlamak için op.gg’de hesapları aradı ve satılmakta olan hiçbir hesap ile oynanmadığını buldu. Ayrıca olay dahada derinleşiyor. Popüler kulüp etiketlerinin de bu şekilde satıldığı ortaya çıktı.

Ardından ise bu Reddit kullanıcısı daha fazla bilgi için isim satan satıcıya mesaj attı. Satıcı, diğer oyuncuların isimleri almaması için ve daha önce davranmak için bir programa sahip olduklarını iddia etti.

Ayrıca bu Reddit kullancısı buna çözümünde aslında çok zor olmadığını ve kendi çözümünü herkese sundu. “Benim arkasında durduğum tek çözüm, elbette bu insanların sürekli yeni hesaplar açmasını / yeni hesaplara giriş yapmasını engellemek veya isim bırakma zamanlayıcısını belirli bir süre yerine 10-30 gün boyunca rastgele yapmak.” dedi.

İlginizi çekebilir: Bir illustrator tarafından paylaşılan Project Jax kostümü beğeni topladı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER