Espor Haber

Mikyx, bir türlü kurtulamadığı sakatlığı hakkında açıklamalar yaptı

G2’nun yıldız destek oyuncusu Mikyx, Worlds 2019 öncesi Red Bull’a özel açıklamalar yaptı.

G2 Esports‘un son şampiyonluğunda kilit rol oynayan isimlerden bir tanesi olan Mihael “Mikyx” Mehle, yaşadığı şiddetli ağrılarla gündeme gelmişti. Ancak Mikyx için geride bıraktığımız yaz mevsiminin oldukça güzel geçtiğini söyleyebiliriz.


Mikyx’in kollarından yaşamış olduğu ciddi sakatlık yüzünden, 2019 Bahar Mevsimi süresince takımını yalnız bıraktığını hatırlıyoruz. Ayrıca G2’nun şampiyon olarak tamamladığı MSI 2019’a katılmasına neredeyse engel olabilecek kadar önemli bir sakatlıkla boğuştuğunu açıklamıştı. Bununla birlikte Red Bull markasına özel olarak bir röportaj veren yetenekli destek, kabus gibi geçen günlerden bahsetti.

Mikyx: “Şimdi daha iyiyim, umarım tekrarlamaz”

LEC’nin yaz mevsiminde sağlığına kavuşan yetenekli destek oyuncusu, geçen mevsim olduğu gibi şampiyonluğun mimarları arasında yer aldı. Şampiyonluk sonrası yeni bir röportaj veren Mikyx, doktorların sakatlığın tanısını koymamış olduğundan dem vurdu ve kendisine pek çok tedavi uygulandığını söyledi:

“Gerçekten sakatlığın tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz, zaten tanısı konmadığı için bana farklı farklı tedaviler uygulandı. Aslına bakarsanız, her şey denendi. Buz, Sıcak Su, Elektromanyetik Dalga, Akupunktur ve Masaj Tedavisi gibi akla gelen tüm tedaviler uygulandı diyebilirim.”

İlginizi Çekebilir: RNG’nin deneyimli nişancısı Uzi’den kendisini etkileyen uzun süreli sakatlık hakkında önemli açıklamalar

Hemen yazımızın başında bahsettiğimiz gibi oyuncuya tedavi uygulandığı süreç, MSI öncesine dayanıyor. O süreçte oyuncunun şiddetli ağrılarının geri gelmemesi için antrenman sürecini dinlenerek geçirmişti. Ayrıca röportajına “Şimdi daha iyiyim, umarım tekrarlamaz” diyerek son veren Mikyx, Worlds 2019 öncesi taraftarlara sevindirici bir haber vermiş oldu.

Bu yıl katıldıkları tüm etkinlikleri şampiyonlukla tamamlayan G2’nun Words 2019‘a favori olarak katılacağından şüphe yok. Ayrıca Worlds şampiyonluğu Avrupa bölgesi için oldukça önemli olacaktır. Mikyx ise takımının önemli bir parçası ve umarız kendisi için sağlıklı bir şampiyona geçer.

İlgili Haber: Worlds 2019’a katılacak takımlar belli oldu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER