PUBG Mobile

PUBG Mobile, oyuncuları iOS 13’e geçmemeleri konusunda uyardı

Cihazlarına iOS 13 yükleyen oyuncular, kritik bir problemle karşılaşıyor. Detaylar haberimizde!

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde kullanıcıların beğenisine sunulan iOS 13 ile birlikte yepyeni özellikler gelmişti. Ancak iOS’un yeni sürümünde bir hata mevcut ve PUBG Mobile oyuncularının oyun deneyimine gölge düşürmekte.


Dün ortaya çıkan hata, cihazınıza 3 parmağınızla etkileşim sağladığınız zaman meydana gelebiliyor. Ayrıca oyun sırasında ortaya çıktığı için can sıkıcı olabiliyor.

PUBG Mobile, iOS 13 konusunda uyardı

Tencent Games ise iOS cihazlarından PUBG Mobile oynayan oyuncuları uyarmak zorunda kaldı. Oyunun arayüzü aracılığıyla bir mesaj paylaşan Tencent, oyuncuların cihazlarına iOS 13 yüklememeleri için uyardı:

“iOS 13 yükleyen oyuncularımızın üç parmağıyla beraber ekrana dokunduğunda başka bir iOS fonksiyonu tetiklendiği için oyun deneyiminin yarıda kesildiğinin farkındayız. Çözüme kavuşturmak için zaman kaybetmeden Apple ile birlikte çalışmalara başladık. Sorun çözülene kadar oyuncularımızın iOS 13’e geçmemesini öneririz. Anlayışınız için teşekkürler.”

İlginizi Çekebilir: Apple iOS 13 ile birlikte neler değişti?

Yapılan açıklamaya bakılırsa, sorun kesinlikle iOS 13’den kaynaklanmakta ve hal böyleyken oyun geliştiricilerinin elinden bir şey gelmiyor. Bununla birlikte iki parmağınızı kullanarak oynadığınızda ise hatayla karşılaşmayabiliyorsunuz.

iOS 13 hatası Fortnite oyuncularını da etkiledi

Fonksiyon hatası olarak nitelendirebileceğimiz hatanın Fortnite Mobile’da da mevcut olduğu ortaya çıktı. Benzer şekilde oyun sırasında cihazını üç parmakla kullanan oyuncular hata almakta. Ayrıca hatanın ne zaman çözüleceği bilinmiyor.

Kısa süre içerisinde geleceği iddia edilen iOS 13.1 sürümünün içeriğinde hata düzeltmeleri olacağı düşünülüyor. Ancak henüz açıklanmış bir tarih yok.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER