Espor Haber

Doublelift’e göre Avrupa Batı oyuncuları, Kuzey Amerika oyuncularından daha iyi

Team Liquid’in yıldız nişancısı Doublelift’e göre, Avrupa Batı Sunucusu oyuncuları Kuzey Amerika Sunucusu oyuncularına göre mekanik olarak çok daha iyi seviyede.

Team Liquid’in yıldız nişancısı Yiliang “Doublelift” Peng, League of Legends Avrupa Batı Sunucusu’nda bulunan yüksek elo oyuncularının, Kuzey Amerika’daki yüksek elo oyuncularından daha iyi olduğunu söyledi. Doublelift, Avrupa Batı Sunucusu’ndaki yüksek elo oyuncuların mekanik anlamda tüm Kuzey Amerika Bölgesi’ndeki yüksek elo oyuncularından daha üst seviyede olduğunu düşündüğünü de sözlerine ekledi.


Doublelift: Avrupa, Kuzey Amerika’dan daha iyi

Bu yıl Avrupa’da düzenlenecek olan Worlds 2019 için geri sayım başladı. Temsilcimiz Royal Youth’un da yer aldığı ön elemelerin kuraları bugün çekilecek. Worlds 2019’a hazırlık sürecinde aralarında konuştukları “hangi bölge daha iyi?” konusu hakkında fikrini belirtti.

Doublelift, yayını esnasında tekli dereceli maça girmeyi beklerken “mekanik olarak bu oyunda herkesin Kuzey Amerika Ustalık aşaması oyuncularından daha iyi olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

“Diamond 1 ve Mastır oyuncuları yüzde yüz daha iyi. Normalde tekli derecelide konsatre olup oyuna odaklanmam gerekiyor. Çünkü bu insanlar gerçekten iyi, hatta bazıları mekanik olarak LCS oyuncularından daha iyi.”

Doublelift’in bu açıklamalarından sonra bazı izleyiciler, bunun büyük bir yem olabileceğini düşündü. Team Liquid’de nişancı rolünde olan yıldız oyuncu, bu açıklamaları yapareken oldukça ciddi görünüyordu.

Worlds 2019 için geri sayım başladı

Bugün çekilecek kuranın ardından Play-In aşamasının eşleşmeleri belli olacak. Team Liquid nişancısı Doublelift, takım arkadaşları gibi bu süreçte olabildiğince fazla tekli dereceli maç atarak kendini turnuvaya hazırlıyor.

Team Liquid ve Doublelift, Yaz Mevsimi Playoff kazananı olduğu için 12 Ekim’e kadar hazırlıklarına devam edebilecek. 2 Ekim tarihinde başlayacak ön eleme aşamasında da olası rakiplerini de analiz etmiş olacak.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER