Espor Haber

Temsilcimiz Royal Youth’un Worlds 2019 ön eleme rakipleri belli oldu

Temsilcimiz Royal Youth’un Worlds 2019 Ön Eleme aşamasında mücadele edeceği rakipleri belli oldu.

Türkiye’de geçirdiği başarılı sezonun ardından TBF 2019’da Bahçeşehir SuperMassive’e karşı harika bir performans ortaya koyan Royal Youth‘un, 2019 Dünya Şampiyonası Ön Eleme (Worlds 2019 Play-In) aşamasında mücadele edeceği rakipler belli oldu.


Royal Youth Worlds 2019 Ön Eleme Grubu

Royal Youth, Worlds 2019 Ön Eleme aşamasında D Grubu’nda mücadele edecek. Temsilcimizin ön eleme aşamasındaki rakipleri ise Kore temsilcisi DAMWON Gaming ve Brezilya temsilcisi Flamengo Esports oldu.

Kura çekimini Caner “Jhonnie” Güngörür ve Christopher Leo “tonbalıklı” Willekens ile birlikte canlı yayında yorumlayan Royal Youth ormancısı Can “Closer” Çelik, Worlds 2019 Ön Eleme Grubu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

DAMWON Gaming ile aynı grupta olduğu kesinleşen Royal Youth’un son rakibi henüz belli olmadığı anda Closer, “Bence şu an kim gelirse gelsin en zor grup bizim grup oldu” şeklinde konuştu. Son takımın Flamengo Esports olarak kesinleşmesinin ardından ise “Direkt en zor grup geldi bu arada. Neyse ağabey, gidip bayrakları asacağız” yorumunu yaptı.

Royal Youth üst koridor oyuncusu İrfan “Armut” Tükek – TBF 2019 (Kaynak: LoLespor)

Armut’un totemi işe yaramadı

Royal Youth üst koridor oyuncusu İrfan “Armut” Tükek, kura çekimi öncesinde Twitter hesabı üzerinden bir gönderi paylaştı. Gönderide “nolur nuguri gelmesin” mesajını paylaşan Armut, Play-In aşamasında DAMWON Gaming üst koridor oyuncusu olan Nuguri’ye karşı oynamak istemediğini esprili bir şekilde dile getirdi. Ancak Armut’un totemi pek işe yaramadı. Armut, Worlds 2019 Play-In aşamasında üst koridorda Nuguri ile kozlarını paylaşacak.

Worlds 2019 Play-In aşaması ne zaman başlıyor?

Royal Youth’un D Grubunda mücadele ettiği Worlds 2019 Play-In aşaması 2 Ekim Çarşamba günü başlayacak. Hangi takımın hangi gün mücadele edeceği bilgisi ise henüz paylaşılmadı.

Kura çekimini canlı olarak kaçıranlar ama izlemek isteyenler, aşağıdaki bağlantıdan kura çekim anına tanıklık edebilirler.

 

 

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER