CS: GO

coldzera sonunda FaZe Clan’a transfer oldu

HLTV tarafından iki kere Yılın Oyuncusu seçilen coldzera, MIBR’dan ayrılıp FaZe Clan’a transfer oldu.

FaZe Clan açıklanamayan bir ücret karşılığında MIBR‘dan Marcelo “coldzera” David’i transfer etti. İki kere HLTV tarafından Yılın Oyuncusu seçilen coldzero, iki kuruluş arasındaki görüşmelerin uzun sürmesi sonrasında FaZe ile bir anlaşma imzaladı ve bugün ESL One New York‘taki takım için ilk kez sahnede yerini alacak.


coldzera takımı MIBR’dan ayrılma kararı aldığı Temmuz ayından bu yana yedek konumundaydı. Transfer ücretinin açıklanmamasına rağmen, coldzera 2016 ve 2017 yıllarında HLTV tarafından dünyanın en iyi CS: GO oyuncusu olarak seçildiğinden dolayı, CS: GO tarihinin en yüksek transfer ücretlerinden biri olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Berk Rip Tepe CFG: Güncel Config Ayarları ve Ekipmanları

MIBR’ın başarında büyük rol oynayan coldzera, birçok LAN şampiyonasını takımının kazanmasına yardımcı oldu. Coldzera, 2018 yılında bu yana bireysel olarak zorluklar çekiyordu. Aynı zamanda MIBR da bir çöküş yaşadı ve artık büyük turnuvaları kazanmakta zorluk yaşıyorlar.

Coldzera, oyun içi formunu korumak için MIBR’dan ayrıldıktan sonra Avrupa’da yaşıyor. İki hafta önce coldzera, MIBR’den ayrılmasından bu yana ilk turnuvasında yer aldı ve NiKo ile antrenör Janko ‘YNk’ Paunović’in yanı sıra yerel Sırp LAN turnuvası Belgrad Açık # 3’e katıldı. iNation adlı ekiple mücadele veren coldzera, çeyrek finalde turnuvanın şampiyonu BLUEJAYS’e elendi.

coldzera şu anda New York’ta, takımın geriye kalanıyla birlikte NRG’ye karşı FaZe formasıyla mücadele veremeye hazır. 200 bin dolar ödül havuzlu turnuvada B Grubu’nda diğer rakipleri ise Astralis ve OpTiC olacak. coldzera’nın takıma dahil olmasının ardında  FaZe Clan kadrosu şöyle oluştu:

 Håvard “rain” Nygaard
 Nikola “NiKo” Kovač
 Olof “olofmeister” Kajbjer
 Marcelo “coldzera” David
 Helvijs “broky” Saukants (deneme)

 Janko “YNk” Paunović (koç)

İlginizi çekebilir: Gelen yeni güncellemeyle CS: GO botları artık daha iyi nişan alıyor

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER