CS: GO

NiP, GeT_RiGhT’ın takımdan ayrıldığını doğruladı

İsveç organizasyonu NiP, takımın önemli oyuncularından Christopher “GeT_RiGhT” Alesund ile yollarını ayrıldığını açıkladı.

NiP, Christopher “GeT_RiGhT” Alesund ile yollarını ayırdığını duyurdu. NiP, tecrübeli oyuncuya organizasyon içinde “kilit bir pozisyon” verirken, GeT_RiGhT daha rekabetçi bir ortamda yer almak istediğini belirtti.


NiP tarafından gelen açıklamada ise şunlara yer verildi: “Christopher’ın geçtiğimiz birkaç ay içinde ifade ettiği gibi, kariyerine oyuncu olarak devam etmek istiyor. Christopher’a NiP’te kilit bir konum önerdik. Espordaki bir sonraki hamlesine karar vermek artık ona kalmış olsa da, geçmişmizi şekillendirdiği gibi geleceğimizi de şekillenmesinde yer alması için organizasyonumuzda kaldığını görmek bizi çok heyecanlandırırdı.”

İlginizi çekebilir: Berk Rip Tepe CFG: Güncel Config Ayarları ve Ekipmanları

ESL One Cologne’de verdiği röpörtajda ise GeT_RiGhT şunlara değindi: “Şahsen oynamaktan vazgeçmek istediğimi hissetmiyorum, oyuncu olarak henüz bitmediğimi hissediyorum. Herkese tekrar oynamaya devam etmek istediğimi göstermek istiyorum. Ne olduğunu göreceğiz, henüz herhangi bir karar vermedi, tek bildiğim ez azından emekli olmayacağım.” Ayrıca GeT_RiGhT attığı tweette şunları dile getirdi: “2564 gün NiP’in aktif oyuncusu oldum ve bugün bu bölüm bitiyor. Söyleyecek özel bir şeyim yok, sadece takımın alacağı sonuçlarını görmek için Sabırsızlanıyorum. Sizleri sandığınızdan daha çok özleyeceğim!”

Organizasyon, NiP CS: GO kadrosunun geleceği hakkında konuşurken “İş için doğru kişiyi bulduğumuza inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde daha fazlası geliyor.” dedi.

Yıllar boyunca Counter Strike 1.6 ve CS: GO sahnesinde dünyanın en iyi takımlarının bir üyesi olan GeT_RiGhT, NiP’nin LAN üzerinde 87-0’lik bir harita rekorunu kırmasına yardımcı olmuştu.

GeT_RiGhT’in ayrılığını ardından NiP kadrosu şöyle oluştu:

 Patrik “f0rest” Lindberg
Fredrik “REZ” Sterner
Jonas “Lekr0” Olofsson
Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora

Faruk “pita” Pita (Koç)

İlginizi çekebilir: coldzera sonunda FaZe Clan’a transfer oldu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER