CS: GO

FaZe Clan, Coldzera’nın ilk kez sahneye çıktığı turnuvadan elendi

ESL One New York’ta galibiyet alamayan FaZe Clan, turnuvaya veda etti.

Marcelo “coldzera” David transferiyle sosyal medyanın gündeminde yer alan FaZe, ESL One New York‘ta taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Dün birinci gün maçları ile karşımıza çıkan turnuvada gözler FaZe Clan’ın üzerindeydi.


Brezilya temsilcisi MIBR’den sansasyonel bir şekilde transfer ettikleri Coldzera sonrası FaZe için ‘Rüya Takım’ benzetmeleri yapılmıştı. Ancak flaş transferin takımla birlikte ilk kez sahneye çıktığı ESL One’dan elleri boş döndüler.

FaZe Clan, ESL One New York’a veda etti

Kısa süre önce Coldzera ve Helvijs “broky” Saukant gibi oyuncuları kadrosuna katan FaZe, yeni transferle birlikte çıktığı ilk turnuvada hüsrana uğradı.

İlk karşılaşmalarını CS:GO sahnesine geri dönen Evil Geniuses’e karşı oynayan Kuzey Amerika temsilcisi, eski NRG oyuncularına karşı zorlanarak mağlup oldu. Sıradaki rakipleri OpTic Gaming karşısında ise güzel başlamışlardı.

Nuke haritasına CT tarafında başladıkları halde üst üste 4 Raunt kazanmayı başardıkları için güç bir başlangıç yaptılar. Ayrıca Olof “olofmeister” Kajbjer’in iyi gününde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak onun performansını gören takım arkadaşlarının bir nebze rehavete kapılmasının ardından mağlubiyet geldi.

Astronomik bir ücret karşılığında transfer edilen Coldzera’nın soru işaretleri barındıran performansı dikkat çekti. Oyuncunun adaptasyon sürecinde olduğunu söylemek mümkün, ancak flaş transferden çok daha iyisi bekleniyordu. Bakalım, sıradaki turnuvada FaZe ve Coldzera ne durumda olacak?

İlginizi Çekebilir: BLAST Pro Series Copenhagen’da yer alacak takımların tamamı belli oldu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER