Espor Haber

Tolerant, Galatasaray Espor ile yaşadığı maddi sorun hakkında bir paylaşım yaptı

Galatasaray Espor’dan alacaklarını tahsil edemeyen Royal Youth destek oyuncusu Barış “Tolerant” Çepnioğlu yaşadığı maddi sorun hakkında bir paylaşım yaptı.

Royal Youth League of Legends takımının destek oyuncusu Barış “Tolerant” Çepnioğlu, Galatasaray Espor ile yaşadığı maddi sorun hakkında bir paylaşım yaptı.


Tolerant yaşadığı maddi sorun hakkında paylaşımda bulundu

4 aydır Galatasaray Espor’dan alacağını tahsil edemeyen Tolerant, içinde bulunduğu durumu Twitter üzerinden dile getirdi. Başlangıçta ödeme konusunda 2-3 haftalık gecikmeleri sorun etmeyeceğini söylediğini dile getiren başarılı oyuncu, geçen 2-3 haftanın ardından takım menajeri Kerem Şerbetçi ile iletişime geçememesinden yakındı. Tolerant mesajlarının görmezden gelindiğini ve küçümseyerek cevap aldığını da sözlerine ekledi.

Bir dönem Tolerant ile birlikte Galatasaray Espor bünyesinde yer almış üst koridor oyuncusu Emircan “Hioss” Hazar, Galatasaray Espor ile ilgili yaşadığı maddi sorunlar hakkında bir paylaşım yapmıştı. Tolerant’ın bu konuyu gündeme getirmesinin ardından Hioss, “Aradan 4 ay geçmesine rağmen ne bir mailime cevap, ne bir mesajıma cevap alabildim” şeklinde bir tweet paylaştı. Tolerant, bu paylaşımının takıma zarar verme amaçlı olmadığını, sadece durumun buraya geldiğini bu şekilde dile getirmekten başka çaresinin olmadığını da sözlerine ekledi.

İlginizi çekebilir: League of Legends 9.19 Meta Şampiyonları: Orianna ve Fiora OP!

Tolerant’ın yükselişi

Türkiye’deki profesyonel kariyerine Dark Passage ile başlayan Tolerant, Bahçeşehir SuperMassive’e gerçekleşen transferiyle dikkarleri üzerine çekmişti. SuperMassive’in ardından Beşiktaş Esports ve Bursaspor Esports bünyesinde kariyerine devam eden oyuncu, Royal Youth öncesinde son olarak Galatasaray’a transfer olmuştu.

Ortaklık sistemiyle birlikte League of Legends arenasına tekrardan giriş yapan Galatasaray Esports kadrosunun bir parçası olan Tolerant, takımıyla birlikte başarılı iki mevsim geçirdi. 2018 Kış Mevsimi’nde normal sezonu 5. sırada bitiren Galatasaray’ play-off aşamasının yarı finalinde 1907 Fenerbahçe’ye kaybederek mevsimi noktalamıştı.

2018 Yaz Mevsimi’nde daha istkrarlı bir performans sergileyen Tolerant’lı Galatasaray, Yaz Mevsimi’ni üçüncü sırada tamamladı. Play-off aşamasının çeyrek finalinde 1907 Fenerbahçe ile karşılaşan ekip, 3-0’lık skorla yarı finale adını yazdırırken bir önceki mevsimin de intikamını almış oldu. Yarı final aşamasında Bahçeşehir SuperMassive ile eşleşen ekip, güçlü rakibine karşı mağlubiyet almaktan kurtulamadı.

Geçirdiği başarılı sezonun ardından Royal Youth’a transfer olan ve iyi bir sezon geçiren Tolerant, Royal ekibiyle birlikte son olarak Türkiye Büyük Finali’ni kazandı. Ardından ise Türkiye’yi 2019 Dünya Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandı.

İlginizi çekebilir: Royal Youth’un Worlds 2019 ön eleme fikstürü belli oldu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER