Oyun Haber

Auto Chess, 2020 yılında Nintendo Switch ve PlayStation 4’te olacak

Auto Chess için Drodo Studios ile güçlerini birleştiren Dragonest Game CEO’su açıkladı.

Drodo Studios‘un Epic Games Store için piyasaya sürdüğü Auto Chess, henüz PC platformunda Açık Beta sürecini tamamlamış değil. Bununla birlikte Dragonest tarafından iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunulan oyunun mobil sürümüne büyük bir ilgi söz konusu ve oyunun geliştiricisi yine Drodo.


Oyun dünyasında Autobattler türüne ait ilk oyun Dota Auto Chess’in yapımcısı Drodo’nun kendi yolunu çizmiş oldu. E3 2019 etkinliği öncesi Valve ile yollarını ayıran Drodo Studios, özgür bir Auto Chess için Dragonest Game ile işbirliğini duyurmuştu. Dota 2’den farklı şekilde işleyen kendine özgün eşyaları ve karakterleri olan oyun hakkında ilgili makalemizde geniş yer ayırmıştık.

Auto Chess’in şimdilik Taktik Savaşları ve Dota Underlords kadar popüler olmaması bile diğer platformlarda fark yaratmayacağı anlamına gelmiyor.

Sıradaki güncellemesi ile birlikte Auto Chess’e Japonca dil desteği geleceği için Asya pazarına açılmak üzere diyebiliriz. Gematsu‘nun haberine göre; Japonya’daki oyunseverlerle bir araya gelen Dragonest CEO’su Loring Lee, Auto Chess’nin 2020 yılında konsol platformunda yayınlanacağının müjdesini verdi.

Nintendo ve PS4’e gelecek oyunun çapraz platform oynanacağı düşünülüyor.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER