Espor Haber

Royal Youth, DAMWON Gaming karşısında mağlubiyetten kaçamadı

Royal Youth ortaya koyduğu performans ile ümit verdi ancak “Arakçı Nuguri” hata affetmedi.

Worlds 2019 Play-In aşaması ikinci günü ilk karşılaşmasında temsilcimiz Royal Youth sahne aldı. Grubun en güçlü takımı olan DAMWON Gaming’e karşı mücadele eden temsilcimiz turnuvaya mağlubiyetle başladı. Temsilcimiz güçlü rakibi karşısında galip gelmeyi başaramadı ancak ortaya koyduğu performans ile sonraki karşılaşmalar için ümit verdi.


Royal Youth ümit verdi

Royal Youth, karşılaşmaya hızlı başlasa da karşı tarafa baskınlığını kabul ettirmeyi başaramadı. Temsilcimiz Royal Youth’a göre seçim yasaklama ekranını daha üstün geçiren DAMWON Gaming, orta oyunda yapılan hataların ardında maçı kapatmayı bildi.

İlk kanı alt koridorda dökmeyi başaran Royal Youth, Armut’un alt koridora kullandığı ışınlan ile iki skor daha çıkararak karşılaşmaya hızlı başlayan taraf oldu. Hemen akabinde Alamet çevresinde başlayan takım savaşında DAMWON Gaming hem Alamet’i hem de skorları hanesine yazdıran taraf oldu.

Nuguri etkisi

Arakçı etkisi demek belki de daha doğru olur. Birçok kişi tarafından dünyanın en iyi üst koridor oyuncusu olarak kabul edilen, DAMWON Gaming üst koridor oyuncusu Nuguri maça damgasını vuran oyuncu oldu. Vladimir tercihiyle Renekton’un karşısına geçen tecrübeli oyuncu, Arakçı rünüyle her geçen dakika gücüne güç kattı. Orta oyuna doğru satın aldığı destek eşyası ile daha da hızlı güçlenmeye başladı. Erken oyunda Nuguri’yi  cezalandıramayınca tehlike çanları Royal Youth için çalmaya başladı.

Kullandığı stratejik ultiler ve orta oyunda sonradan dahil olduğu takım savaşlarında doğru zamanda doğru oyunu yapmayı başaran tecrübeli oyuncu, oyunu 4/0/6’lık KDA ile tamamlamayı başardı. 34 dakikanın sonunda 348 minyon biçmeyi başaran oyuncu, vadinin en güçlü ve en zengin şampiyonuna sahip olarak karşılaşmayı tamamladı.

Royal Youth, saat 18:00’da Flamengo eSports’a karşı mücadele edecek.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER