Espor Haber

Tolerant: “Flamengo karşısında favori biziz.”

Royal Youth’un başarılı destek oyuncusu Barış “Tolerant” Çepnioğlu, kaybedilen DAMWON Gaming karşılaşmasının ardından Regarnur’un sorularını cevapladı.

Temsilcimiz Royal Youth için Worlds 2019 Play-In aşamasının ilk karşılaşması geride kaldı. Güçlü rakibi karşısında yenilgi almaktan kurtulamayan Royal Youth’un başarılı destek oyuncusu Barış “Tolerant” Çepnioğlu, DAMWON maçının ardından Kürşad “Regarnur” Demirer’in sorularını cevapladı.


Tolerant: “Flamengo maçında favori biziz”

Regarnur: Hoş geldin Barış. Öncelikle elinize sağlık. İlk maçta mağlubiyet oldu ama, oyunun büyük kısmını aslında dengeli götürdük. Özellikle birazcık alt koridora da yoğunlaşmak istiyorum. Orada bayağı can yaktınız. Neler oldu anlatabilir misin?

Tolerant: Maç gayet iyi gidiyordu. Erken oyun tam istediğimiz gibi gidiyordu. Şampiyon seçimlerimiz de çok kötü değildi. Tam istediğimiz tercihleri yaptık. Sadece belki orta koridor için farklı bir tercih yapabilirdik. Orta oyunda daha baskın olmamız lazımdı. Başaramadık. Bu sebepten cezalandırıldık. Orta oyunu daha iyi oynasak belki bu oyunu kazanabilirdik. Orta oyundan dolayı kaybettiğimizi düşünüyorum.

Regarnur: Ama mağlubiyetten kesin dersler çıkaracaksınız diye tahmin ediyorum.

Tolerant: DAMWON sonuçta şu an dünya şampiyonluğu kazanacak takımlar arasında yer alıyor. Ondan dolayı bence gayet iyi performans gösterdiğimizi düşünüyorum. Hatta, erken oyunu onlardan daha iyi oynadık. Görüşlerimiz de daha iyiydi. Orta oyun ve sonrasını çözebilsek cidden çok iyi iş başarabilirdik.

Regarnur: Şöyle söyleyeyim, ben izlerken sizlerle gurur duydum. Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluk adaylarından bir takıma karşı gayet iyi oynadınız.

Konuyu biraz da içinde bulunduğumuz şehre getirelim. Bu şehrin senin için anlamı çok büyük zaten evinin olduğu yer. Kendi evinde oynamak, ailen buralarda, evin kaldığımız otele çok yakın. Ne hissettiriyor sana?

Tolerant: “Berlin’de olmayı özlemişim. Çok güzel bir his.”

Tolerant: Berlin’de oynamak cidden güzel bir his. Hele Dünya Şampiyonası’nın burada olması sebebiyle kendimi evimdeymiş gibi hissediyorum. Sürekli alman insanlarla denk geliyor, almanca konuşuyorum. Burada olmayı özlemişim. 4-5 aydır gelmedim. Çok güzel bir his.

Regarnur: Flamengo maçı, bizim için gruptan çıkmak adına çok önemli bir maç. Neler hissediyorsun? Bu mağlubiyeti geride bıraktık zaten. Onlara karşı hangi tarafımız güçlü?

Tolerant: Bence bugünkü DAMWON’a karşı gösterdiğimiz performans ile Flamengo’ya karşı favori olduğumuzu ve onları yeneceğimizi düşünüyorum. Onları yenemezsek… Yenmemiz lazım abi. Ben devam etmek istiyorum ve gruplara çıkmak istiyorum.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER