Espor Haber

Royal Youth, Flamengo eSports’a yenilerek ikinci mağlubiyetini aldı

Flamengo eSports, erken oyunda elde ettiği üstünlüğü iyi kullanarak galibiyete ulaşan taraf oldu.

Worlds 2019‘a mağlubiyetle başlayan temsilcimiz Royal Youth, Flamengo eSports karşısında aldığı mağlubiyet ile soğuk duş etkisi yarattı. Oyunun başından sonuna kadar tutuk bir performans sergileyen Royal Youth, Flamengo mağlubiyetiyle birlikte gruptan çıkma şansını zora soktu.


Royal Youth kötü bir başlangıç yaptı

DAMWON Gaming karşısında, özellikle erken oyunda ortaya koyduğu mücadeleyle beğeni toplayan Royal Youth, Flamengo eSports mağlubiyetiyle soğuk duş etkisi yarattı. Erken oyunda yaptığı hatalardan sonra oyunun kontrolünü tamamen ele geçiren Brezilya temsilcisi, erken dakikalarda Baron güçlendirmesini alarak mücadeleden galip ayrılan taraf oldu.

Seçim yasaklama erkanı tamamlandığında Royal Youth’un orta ve geç oyun odaklı tercihler yaptığını gördük. Renekton, Karthus, Azir, Kai’Sa ve Nautilus beşlisiyle Vadi’ye çıkan RYL, erken oyunda ejder bölgesinde yaptığı hatalı takım savaşlarının ardından kontrolü kaybetti. Aslında maç tam da Royal Youth’un istediği gibi başlamış hatta alt koridorda ilk kanı almayı bile başarmıştı. Ancak işler pek de hayal edildiği gibi gitmedi.

Flamengo tarafında güçlenen Zoe’nin yanına Draven da eklenince, Brezilya temsilcisini durdurmak dakikalar geçtikçe daha da zorlaştı. Zoe’nin uyku baloncuğu ile Draven ultisini başarılı bir şekilde kullanmayı başaran ekip, gruptaki ilk galibiyetini almış oldu.

Royal Youth’un gruptan çıkma şansı hala devam ediyor. Cumartesi oynanacak ikinci grup maçlarının ardından durum netlik kazanmış olacak.

Puan Durumu

Bugün oynanan maçların ardından grupta oluşan puan durumu şu şekilde:

  • 1) DAMWON Gaming 2-0
  • 2) Flamengo eSports 1-1
  • 3) Royal Youth 0-2

Karşılaşmanın özetine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER