Espor Haber

Detonation FocusMe, 63 dakika süren mücadeleyi kaybederek elendi

Isurus Gaming ve Detonation FocusMe arasında nefes kesen bir karşılaşma oynandı.

Worlds 2019 Grup Aşaması’nda yer almak isteyen takımları karşıya karşıya getiren ön eleme aşaması devam ediyor. Dün oynanan 3. Gün mücadelelerinde heyecan doruktaydı. Splyce karşısında sürpriz bir galibiyet alan Japonya temsilcisi Detonation FocusMe son bir şans buldu, ancak değerlendirmedi.


Isurus Gaming ve DFM arasında oynanan mücadele B Grubu için oldukça kritik bir anlam ifade ediyordu. Kazanan taraf Detonation olur ise 3 takım için eşitlik söz konusu olacak ve 3 maçlık eşitlik bozma mücadelesi ihtimali bulunuyordu.

Detonation FocusMe elendi

League of Legends takipçileri için merak uyandıran karşılaşma adeta nefes kesti. Worlds 2019’un en uzun süren karşılaşmasında oldukça yüksek tempolu bir oyun oynandı. Aslında pek fazla iddialı olmayan takımların mücadelesinden 37 skor çıkacağı kimse beklemiyordu. Fakat iki takımda müthiş bir performans sergiledi.

İstediği gibi bir başlangıç yapan Isurus, oyunun erken safhasında sergilediği performansla dominant bir performansla oynuyordu. Bununla birlikte orta bölümden sonra Detonation FocusMe toparlandı ve rakibinin hatalarını iyi değerlendirerek oyuna ortak olmayı başardı. Ta ki!

DFM karşılaşmayı uzatmak için harika bir savunma yaptı ve 60. dakikada doğru bir takım savaşına girerek rakibinin orta koridor inhibitörünü düşürmüştü. Ancak Kadim Ejder hamlesi ile birlikte çok yaklaştıkları galibiyeti rakibine hediye etti.

Isurus Gaming’in üst koridor oyuncusu Buggax, güzel Gangplank oyunlarıyla takımının galibiyetinde kilit rol oynadı ve karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçildi. Detonation FocusMe ise 3. kez mağlup olarak Worlds 2019’a veda etti.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER