Espor Haber

Worlds 2019 Ön Eleme: Clutch Gaming ve Splyce ikinci tura yükselmeyi başardı

A ve Grubu karşılaşmaları tamamlandı.

League of Legends 2019 Dünya Şampiyonası’nda ön eleme aşaması ikinci turunda izleyeceğimiz ilk dört takım belli oldu. Dün oynanan 3. Gün karşılaşmalarında ikisi eşitlik bozma olmak üzere toplam 8 mücadele vardı. Eğlenceli bir gün geride kaldı.


İlk 4 takım belli oldu

Kuzey Amerika temsilcisi Clutch Gaming, sürpriz şekilde grubundan lider olarak çıkmayı başardı. 3 takım arasında eşitlik meydana gelince, A Grubu için üçüncü günün sonunda eşitlik bozma karşılaşmaları oynandı. Bununla birlikte zaten ikinci tur biletini çok daha önceden almış olan Clutch liderlik mücadelesine girdi.

MAMMOTH karşısında kazanan Unicorns of Love ise kapanış karşılaşmasında Clutch Gaming’in rakibi olmayı başardı. Kısa süre önce yayımlanan makalemizde Worlds 2019’un sürpriz takımı olacağından bahsettiğimiz UoL için liderlik maçının zor geçtiğini söyleyebiliriz. Kaybettiler, ancak Clutch gibi bir üst tur biletini kaptılar.

Worlds 2019 Play-In aşamasının DAMWON Gaming gibi favori takımlarından bir tanesi olan Splyce, dün oynadığı ilk maçta Detonation FocusMe karşısında kaybederek şaşkınlık yaratmıştı. Ancak daha önceden 2 galibiyet elde etmiş oldukları için Isurus Gaming ile birlikte B Grubu’ndan çıkmayı başardı.

İlginizi Çekebilir: Royal Youth nasıl tur atlar?

Bugün C ve D Grubu mücadeleleri ile birlikte Knockout Aşaması yani 2. Tur öncesi son karşılaşmalar oynanacak. Günün sonunda çekilecek kuralar ise ikinci tur eşleşmelerini belirleyecek ve heyecan 7 Ekim’de kaldığı yerden devam edecek.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER