Espor Haber

Royal Youth’un üst tura çıkabilmesi için ne gerekiyor?

Royal Youth’un üst tura adını yazdırabilmesi için hala şansı var.

Worlds 2019 Play-In aşamasının ilk tur maçları bugün oynanacak karşılaşmalarla tamamlanacak. 4 grup 12 takımdan oluşan ilk ön eleme aşamasında mücadele eden temsilcimiz Royal Youth, bugün ya tamam ya devam diyecek. Peki Royal Youth’un bir üst tura çıkabilmesi için hangi senaryoların gerçekleşmesi gerekiyor?


Royal Youth nasıl tur atlar?

Worlds 2019 ön eleme aşamasında temsilcimiz için tamam mı devam mı günü geldi çattı. Turnuvanın ikinci gününde DAMWON Gaming ve Flamengo eSports karşısında aldığı mağlubiyetlerle gruptan çıkma şansını zora sokan Royal Youth, henüz son sözünü söylemiş değil.

DAMWON Gaming karşısında oynanan oyundan sonra kimse Flamengo eSports mağlubiyetini tahmin etmiyordu.  Ancak arka arkaya gelen hatalar sonunda mağlubiyet kaçınılmaz bir hal aldı.

Temsilcimiz bugün DAMWON Gaming ve Flamengo eSports ile bir kez daha kozlarını paylaşacak. Royal Youth hangi şartlar altında bir üst tura çıkma şansı elde edecek bir göz atalım.

Royal Youth iki maçı da kazanır

Bu ihtimal için tüm Türk Worlds takipçilerinin içinden geçirdiği ve gerçekleşmesini dilediği senaryo olduğunu söylemek yanlış olmaz. Royal Youth eğer iki galibiyet alırsa, DAMWON Gaming ise Flamengo eSports karşısında galip gelirse temsilcimiz bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.

Royal’in alacağı iki galibiyetin ardından Flamengo eSports, DAMWON karşısında galip gelmeyi başarırsa grupta tüm takımlar 2 galibiyet ve 2 yenilgiye sahip olacak. Gruptan çıkacak takımları ise tiebreak maçları belirleyecek.

Royal Youth bir galibiyet alır

Bu senaryoda Royal Youth’un hangi takımı yendiği çok önemli. Eğer Royal, DAMWON’a karşı kazanır, Flamengo eSports’a karşı kaybederse -zor olanı başarmış olsa da- gruptan çıkamıyor. Temsilcimizin Flamengo karşısında mutlak galibiyet alması gerekli. Flamengo galibiyetiyle birlikte DAMWON ile Brezilya ekibi arasında oynanacak karşılaşmanın sonucu büyük önem taşıyor. Eğer Flamengo bugün oynayacağı iki karşılaşmadan birinde galip gelmeyi başarırsa gruptan çıkmayı garantiliyor ve Royal Youth otomatik olarak elenmiş oluyor.

#StayRoyal

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER