Espor Haber

Royal Youth, Worlds 2019 grup aşaması öncesi son virajda

Başarılar Royal Youth!

Royal Youth, TBF 2019 finalinde Bahçeşehir SuperMassive karşısında aldığı galibiyetle Worlds biletini cebine koymuştu. Play-In grup aşamasını ikinci sırada tamamlayan temsilcimiz, Worlds 2019 grup aşamasına katılmak için kritik virajda.


Royal Youth için köprüden önceki son çıkış

Worlds 2019 Play-In aşamasının ilk etabında DAMWON Gaming ve Flamengo eSports ile aynı grupta yer alan Royal Youth, tie-break aşamasında Brezilya temsilcisine karşı sergilediği ezici oyunla bir üst tura yükselmeyi başardı.

Toplamda 12 takım ile başlayan Worlds 2019 Play-In aşamasında sadece 8 takım kaldı. Grup aşamasını 1. ve 2. sırada bitiren takımlar Worlds 2019 bileti alabilmek için son mücadelelerini sergileyecekler. Play-In’in ilk grup aşamasını 1. sırada tamamlayan takımlar, grup aşamasını 2. sırada bitiren takımlarla eşleşti. Eşleşmeler şu şekilde:

Ön Eleme Aşaması 2. Tur kapsamında LCS temsilcisi Clutch Gaming ile eşleşen Royal Youth, 7 Ekim Pazartesi günü saat 19:00’da mücadele edecek. Karşılaşmayı LoLespor’un Twitch ve YouTube sayfalarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

B R O K E N   B L A D E   İ Ç İ N

LCS takımlarından olan Clutch Gaming, Broken Blade’li TSM’in Worlds hayallerini suya düşüren takım oldu. Playoff aşamasında 3-1 yenildiği Clutch Gaming’e bölge elemelerinde 2-0 öne geçmesine rağmen 3-2 kaybeden TSM, sadece destekçilerini şaşırtmakla kalmayıp, Worlds 2018’e katılma şansını da elde edememişti.

Royal’in Clutch ile eşleşmesinin ardından temsilcimize eski oyuncusu Broken Blade’in intikamını almak için fırsat doğmuş oldu.

#StayRoyal

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER