Espor Haber

Clutch Gaming’e kaybeden Royal Youth’un Worlds macerası sona erdi

“Buraya kadar.”

Worlds 2019’un Grup Aşaması’nda mücadele etme hakkına sahip olmak isteyen temsilcimiz Royal Youth, hedefini gerçekleştiremedi. Ön Eleme 2. Tur serisinde Clutch Gaming ile karşı karşıya gelen temsilcimiz için Worlds 2019 defteri kapandı.


Temsilcimizin Worlds 2019 macerası sona erdi

2 maçlık galibiyet coşkusunu ikinci tur serisine taşıyamayan Royal, Kuzey Amerika temsilcisi Clutch Gamig’e 3-0 kaybetti. Serinin ilk maçında iyi bir Seçim/Yasaklama geçiren temsilcimiz şanssız skorlar verdiği için istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Ancak Royal Youth’un almış olduğu Alev Ejderleri ile orta bölümde eşitlik vardı.

Clutch’un Ninja Baron hamlesini durdurmak isterken, takım savaşına hatalı bir pozisyonda girdiğimiz için direncimiz kırıldı ve durum 1-0’a geldi.

İkinci karşılaşmada ise alt koridor ve orta koridor eşleşmelerine iyi başlayamadığımız için kötü geçen erken oyun, orta bölümde etkisiz kalmamıza neden oldu. Armut’un başarılı hamleleri sonuç getirmeyince, 2-0 geriye düştük.

3. Maç – Seçim/Yasaklama

2-0 geriye düşen temsilcimiz, üçüncü karşılaşma için en iyi şampiyonlarını seçerek risk almak zorunda kaldı. Ancak temsilcimizin orta koridor oyuncusu Cyeol’ın düşük performansı oyunun başında hamle yapmamıza doğrudan etki etmiş olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce olduğu gibi oyun başında istenen skorlar gelmeyince, geç safhada fazla direnç gösteremedik ve kazanan Clutch Gaming oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER