Espor Haber

Worlds 2019 Ön Eleme Aşaması tamamlandı

DAMWON, Clutch Gaming, Hong Kong Attitude ve Splyce gibi takımlar için sırada en iyilerin sahneye çıkacağı Worlds 2019 Grup Aşaması mücadelesi var.

2 Ekim 2019’da start alan Play-In sonuçlandı. Splyce ve Unicorns of Love’u karşı karşıya getiren mücadele ile birlikte ana etkinliğin son takımı da belli oldu.


Etkinliğin favorisi olarak nitelendirilen Güney Kore temsilcisi DAMWON Gaming, Worlds 2019 Grup Aşaması’na yükselen ilk takım olmuştu. Play-In’deki temsilcimiz Royal Youth ise 2. Tur serisinde Clutch Gaming‘e kaybederek hedefine ulaşamadı.

DMW ve CG’nin ana etkinliğe yükselmesinin ardından 16 takımın yer alacağı Grup Aşaması için geriye sadece 2 takım kalmıştı. Dün oynanan ikinci tur mücadeleleri ile birlikte ön eleme aşamasını başarılı bir şekilde tamamlayan takımlar belli oldu.

Worlds 2019 Ön Eleme Aşaması 2. Tur Sonuçları

Dün oynanan ilk mücadele Isurus Gaming ve Hong Kong Attitude arasında oynandı. Rakibine kıyasla olgun bir performans sergileyen HKA, 3-1 kazandı.

Son takımı belirleyen mücadelede ise nefes kesen beş maç vardı. LEC temsilcisi Splyce, ilk kez Worlds 2019’un ana etkinliğine katılacak olmanın heyecanını yaşadığı için sürpriz hatalar yaptı. Unicorns of Love’un rakibinin hatalarını iyi değerlendirmesi sonucunda ikinci tur serisi beşinci maça taşındı.

Beşinci maçta ise UoL’un seriye doğrudan etki eden Karthus üzerine kurduğu kompozisyon Splyce‘a sökmedi. LEC temsilcisi istediği gibi bir başlangıç yapamasa bile orta bölümde alınan skorlarla rakibine ciddi üstünlük kurarak 3-2 kazanan taraf olmayı başardı. Ön Eleme Aşaması tamamlanmış oldu.

Hedefini Gerçekleştiren 4 Takım:

  • DAMWON Gaming
  • Clutch Gaming
  • Hong Kong Attitude
  • Splyce

Worlds 2019 Rehberi: Bilinmesi gereken her şey! 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER