Espor Haber

Worlds 2019 Grup Aşaması hakkında bilinmesi gereken her şey!

League of Legends’ın en iyilerinin sahneye çıkacağı ana etkinlik için nefesler tutuldu.

Worlds 2019 Grup Aşaması

Dün oynanan 2. Tur mücadeleleri ile birlikte Ön Eleme Aşaması sona erdi. Merakla beklenen Worlds 2019 Grup Aşaması için geri sayım resmen başlamış oldu.


Bildiğiniz gibi DAMWON Gaming, Clutch Gaming ve Hong Kong Attitude’un zafere ulaşmasından sonra ilk 3. Torba takımları belirlenmişti. Splyce’ın Unicorns of Love karşısında kazandığı beş maçlık seriden kuralar çekildi ve gruplar belli oldu.

3. Torba Takımlarının Grup Aşaması Kuraları Çekildi

Hatırlatmak gerekirse, Play-In heyecanına start verilmeden önce çekilen ilk kuralar ile birlikte 16 takımın mücadele edeceği Worlds 2019 Grup Aşaması hakkında fikir sahibi olmuştuk. Ancak gruplar çok daha önceden belirlenmiş olsa bile 4 takımlık boşluk olduğu için büyük resmin eksik parçalarını görmek adına heyecanlanmıştık.

Nitekim dün gruplardaki boşluklara hangi takımların yerleştiğini gördük.

Worlds 2019 Grupları

İlk yerleşen takım Splyce olurken, A Grubu’nda bir diğer LEC temsilcisi G2 olduğu için B Grubu’na yerleşmek zorunda kaldı. Hong Kong Attitude ise ölüm grubu olarak nitelendirilen A Grubu’na yerleşerek ateşten gömleği üzerine geçirdi.

Geride bıraktığımız ön elemelerin favorisi DAMWON’u D Grubu’nda mücadele ederken göreceğiz. Bununla birlikte temsilcimiz Royal Youth’un havlu atmasına neden olan Clutch Gaming’in oldukça zorlu bir kura çektiğini söyleyebiliriz. SKT T1, Fnatic ve RNG gibi dişli ekiplerin yer aldığı C Grubu’na yerleşecek LCS temsilcisinin gruptan çıkma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söylemek mümkün.

Worlds 2019 Grup Aşaması ne zaman başlıyor?

En iyi League of Legends oyuncularının sahneye çıkacağı Grup Aşaması için nefesler tutuldu. İlk durağımız olan Berlin’den ayrılmıyoruz, ancak LEC Stüdyosu yerine Verti Müzik Salonu’nda devam edilecek. 12 Ekim, TSI 15.00’te SK Telecom T1 ile Fnatic arasında oynanacak ilk karşılaşma Worlds 2019‘un fitilini ateşleyecek.

20 Ekim’e kadar her gün 6 mücadele izleyeceğiz ve sonrasında Avrupa’nın önemli şehirlerini gezen bir etkinliğe dönüşecek Worlds’te eğlenceli anlara şahit olacağız.

Worlds 2019 hakkında daha fazlası için rehber içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER