Espor Haber

Royal Youth, Cyeol ile yollarını ayırdı

Beklenen ayrılık resmen gerçekleşti.

Worlds 2019 macerasını tamamlayan Royal Youth‘dan ayrılık haberi geldi. TBF şampiyonluğunda kilit rol oynayan Yu “Cyeol” Chung-yeol’un mevcut sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Oyuncusuna teşekkür eden RYL, başarılar diledi.


Akşam saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ekibi Royal Youth, ayrılık haberini resmen duyurdu .

Güney Koreli orta koridor oyuncusu Cyeol için VFŞL 2019 Yaz Mevsimi ile birlikte başlayan Türkiye kariyeri noktalandı. Oyuncu daha önce LSPL ve LMS tecrübesi yaşamıştı. Bununla birlikte takımının elde ettiği şampiyonlukta önemli bir pay sahibi olan Cyeol, ülkemizdeki kariyerine bir şampiyonluk sığdırmayı başardı.

Royal Youth’ta beklenen ayrılık gerçekleşti

TBF şampiyonluğu sonra bölgemizi Worlds 2019’da temsil etme hakkına sahip olan Royal Youth, ne yazık ki ana etkinliğe katılma hedefini gerçekleştiremedi.

Şanssız bir kura sonucunda ön elemenin favorisi DAMWON ile aynı gruba düşen temsilcimiz, son maçlarını fantastik bir şekilde kazanmış ve ikinci tura yükselmişti. Detaylarına ilgili haberimizde yer verdiğimiz gibi Clutch Gaming’e 3-0 kaybeden Royal Youth’un Worlds macerası tamamlanmış oldu. Temsilcimizin son oynadığı mücadelelerde sönük bir performans sergileyen Cyeol ise bolca eleştiri almıştı.

Ayrıca ikinci tur serisinin hemen ardından üst koridor oyuncusu Armut’un yeni dönem için takımdan ayrılacak isimler olduğunu işaret etmesi ile birlikte akıllara gelen ilk isim ise yine Cyeol oldu. Nitekim ayrılık gerçekleşti.

İlgili Haber: Temsilcimiz Worlds 2019 defterini kapattı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER