Espor Haber

SKT T1, RNG karşısında başarılı bir backdoor hamlesine imza attı

LCK temsilcisi Worlds 2019’a galibiyet serisiyle başladı.

Worlds 2019 Grup Aşaması devam ediyor. Dün oynanan ikinci gün mücadeleleri nefes kesti. League of Legends efsanelerinden Faker ve Uzi’yi karşı karşıya getiren açılış karşılaşması ise unutulmaz anlara sahne oldu.


SK Telecom T1 ve Royal Never Give Up arasında oynanan C Grubu mücadelesi, ölüm grubunun seyrini değiştirebilirdi. Ancak üstün bir performans sergileyen RNG’nin iyi oyunu SKT’yi yıkmaya yetmedi. Hafızlara kazınacak bir backdoor hamlesi gerçekleştiren SKT oyuncuları, avantajlı bir galibiyet elde ettiler.

SKT’nin galibiyet serisi resmen başladı

Worlds 2019’a oldukça agresif bir performansla başlayan SKT, kontrollü bir oyun oynamak yerine rakiplerini agresif takım savaşlarına zorluyor. Rakip takımların hamleleri hakkında bilgi sahibi olan bir SKT var. Şampiyona öncesinde dersine iyi çalışmış olduğu görülen SKT’nin ilk maçta Fnatic’e karşı ısrarcı bir performansla kazanması dikkat çekmişti ve benzer şekilde RNG’ye geçit vermediler.

SKT vs. RNG – Seçim/Yasaklama Ekranı

Lee “Faker” Sang-hyeok’ın muazzam şekilde kullandığı Twisted Fate ultilerinin yardımıyla rakibini devamlı takım savaşına zorlayan SKT, kimi zaman istediği skorları alamasa da baskın bir performans sergiledi. LPL temsilcisi RNG ise kazandığı Alev Ejderleri sayesinde takım savaşlarından üstün ayrılan taraftı.

Geri düşen SKT’nin en önemli silahı yine agresif oynamaktı. Vadiye üçüncü kez Alev Ejderi indiğini gören LCK temsilcisinin belkide ejder için savaşmaktan başka şansı yoktu. Skorları RNG aldı, ancak SKT’yi oyunda tutacak ejderi kaybettiler.

Alev Ejderi ile tekrardan eşitliği sağlayan SK Telecom T1, bir süre oyunu soğutmayı başardı ve Okyanus Ejderi alarak eşitliği sağladı. Ancak Baron hamlesinden sonra yanlış bir takım savaşı sonucunda orta koridordan inhibitör kaybettiler.

Renekton ve Twisted Fate’in sürpriz bir şekilde alt koridora yönelerek, Mordekaiser skorunu almaları ile birlikte RNG’nin avantajı sona erdi. SKT’nin hemen ardından 2 kez Dağ Ejderi alarak üstünlüğü ele aldığına şahit olduk.

Dakikalar 40 olduğunda Baron Nashor alan SKT, bir kez daha orta koridordan inhibitör kaybetti ve sonrası Kadim Ejder, RNG’ye gitti. SKT için mağlubiyet geliyor diyorduk ki RNG’nin üst koridor inhibitörünü düşüren Faker’ın hemen yanına ışınlanan Renekton ve Ezreal sayesinde SKT zafere ulaştı.

Şampiyona hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER