Espor Haber

Invictus Gaming, yarı final biletini alan ilk takım olmayı başardı

Viper’ın müthiş performansına rağmen 3-1 kaybeden Griffin, Worlds 2019’a havlu attı.

Worlds 2019 Knockout Aşaması start aldı, Madrid’te ilk çeyrek final serisinde Invictua Gaming ve Griffin kozlarını paylaştı. G2’nun yer aldığı gruptan lider çıkarak dikkatleri üzerine toplayan Griffin’i 3-1 mağlup eden IG hedefine ulaştı.


Worlds 2019’daki ilk yarı finalist IG!

İlk maçta ilginç bir şekilde Kog’Maw ve Lulu’yu sahneye çıkaran IG’nin güçlü alt koridor ikilisi Garen-Yuumi için bulduğu çözüm dikkat çekti. Her ne kadar eşit giden bir mücadele olsa da JackeyLove’ın ellerindeki Kog’Maw güç patlaması yaşadı. Ardından 4’te 4 gelince, objektif olarak avantajlı olan Griffin 1-0 geri düştü.

Sıradaki karşılaşmada ise objektif kovalayan taraf Invictus olunca, adeta roller değişti ve skor avantajını elinde bulunduran Griffin olmuştu. Ancak Kayle ve Kai’Sa hasar açısından iyi duruma gelince gerçekleşen takım savaşını kazanan IG, ipleri eline aldı. Yoğun baskının hemen ardından durum 2-0 oldu.

Griffin için son şans niteliği taşıyan üçüncü maçta sahneye Viper çıktı. Bütün kaynaklarını yıldız nişancısına ayıran Griffin, adeta özüne dönünce Invictus’un oldukça zorlandığı görüldü. Nitekim kazanmayı başaran LCK temsilcisi 2-1 yaptı.

Serinin beşinci maça taşınacağını düşünen League of Legends takipçilerinin heyecanla izlediği dördüncü maçta ise Griffin için tam bir hayal kırıklığı diyebiliriz. Son derece stresli bir takım görüntüsü çizen LCK temsilcisi, Invictus Gaming’e herhangi bir karşı hamle gerçekleştiremeyince 3-1 kaybettiler.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER