Espor Haber

LPL şampiyonuna kaybeden Fnatic, Worlds’e veda etti

Invictus Gaming’in yarı finaldeki rakibi FunPlus Phoenix oldu.

Worlds 2019 heyecanı, Madrid’teki çeyrek final mücadeleleriyle devam ediyor. Invictus Gaming’in Griffin karşısındaki zaferinden sonra bir başka çeyrek final serisinde Fnatic ve FunPlus Phoenix kozlarını paylaştı. Rakibine 3-1 kaybeden LEC temsilcisi şampiyonadan elendi. FPX ise kazanarak IG’nin rakibi oldu.


LPL temsilcilerinin karşı karşıya gelecek olmasının şaşkınlığı yaşanıyor. Bununla birlikte yarın ortaya çıkacak sonuçlar neticesinde LCK ya da LEC temsilcilerinin yarı finalde eşleştiğini görebiliriz. Eğer böyle bir senaryo gerçekleşirse, şampiyona tarihine yansıyacak bir gelişmeye tanıklık edebiliriz.

IG’nin rakibi FPX!

İlk maçta sürpriz bir şekilde üst koridor için Rengar seçimi yapan Fnatic’in erken oyundaki üstünlüğüne karşı çözüm üretmekte zorlanan FPX, geç safhada rakibini cezalandırmayı başardı ve seriye 1-0 önde başladı. İkinci karşılaşmada işini şansa bırakmayan bir FunPlus vardı. Fnatic’in neredeyse tamamen orta koridora yoğunlaşması üzerine alt koridordan üstünlüğü ele alan FPX’in çok rahat bir şekilde galibiyete yürüdüğünü gördük. Durum 2-0’a geldi.

İlginizi Çekebilir: Invictus Gaming harika bir performansla yarı finalde!

Fnatic’in üçüncü maç için oldukça olgun bir kompozisyon planlaması vardı. Ayrıca SKT zaferinde önemli rol oynayan Veigar bir kez daha sahneye çıktı. Güç patlaması yaşayan rakibine karşı hamle yapamayan FPX, serinin üçüncü karşılaşmasını kaybetti. Ancak dördüncü karşılaşmayı kazanarak yarı finale yükseldiler.

1. Maç

2. Maç

3. Maç

4. Maç

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER