CS: GO

CS:GO Dust2 Rehberi

CS:GO Dust2 Rehberini sizler için hazırladık.

CS:GO‘nun en çok oynanan haritası olan Dust2 hakkında bir rehber hazırlayıp sizlere oyun içindeki yerlerin isimlerini ve hangi tarafta olduğunuzda nasıl oynayacağınızı kısaca özetleyeceğiz.


Türk haritası olarak adlandırılan Dust2 özellikle biz Türkler için oldukça önemli bir harita.

Dust2 Yer isimleri :

CS:GO takım oyununa dayalı bir oyun olduğu için takım arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız çok önemli. Bu iletişim halinde takım arkadaşlarınıza bilgi vereceğiniz zaman haritadaki yerlerin isimlerini bilmeniz ve ona göre bilgiler vermeniz gerekiyor. İşte tam bu noktada haritalardaki yerlerin isimlerini bilmeniz oldukça önemli.

Dust2 ağır bir biçimde bir tarafa avantaj sağlayan bir harita değil. İki taraf içinde avantaj ve dezavantajların bulunduğu bir harita.

Bölgeler

1.Mid Door

Terörist olarak oynarken en büyük avantajlardan birisi, Mid Door bölgesinden oyun ile alakalı bilgileri rahat toplayabilmesi. Yani oyuncuların kaçının B bölgesine veya A bölgesine geçtiği bilgisini elde edebiliyor. Tabi buna karşılık Counter takımı sis veya el bombası ile kapıdaki görüşü kapatabiliyor. Mid Door bölgesindeki Teröristlerin başka bir avantajı ise AWP savaşında avantajlı halde olmaları. İlk aimi koyan Terörist olduğı için avantajlı konumda.

2.Tüneller

Terörist takımı her zaman Tünellere Ct takım oyuncularından önce gelir ve bu da bir bakıma avantajdır. Fakat Ct takımının avantajı ise tunel kontrolünü çok kolay elde edebilmesi ve herhangi tünelden gelen bir sesi rahatça alabilmesi. Tünel bölümünden B bölgesine girmekte oldukça güç ve tünel girişinin kapatılması kolay olduğu için Tünel bölgesinde genel olarak Ct takımının avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

3.Long Bölgesi

B bölgesine tünel üzerinden yapılamayan sis ve bomba taktiklerini Long bölgesine rahatlıkla uygulayabilen Terörist takımını Long açısından daha avantajlı konumda. Güzel bir organizasyonla rahatlıkla Long bölgesine çıkabilirsiniz. Fakat sis ve bombaları düzgün kullanmadığınız senaryoda çok fazla Ct takımı için avantajlı konum ve bölge var bunlardan birisi Car birisi Pit bölgesi.

 

İlginizi Çekebilir : CS:GO En pahalı Skinler

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER