Espor Haber

Ünlü yayıncı Tfue Twitch ve Youtube’dan neden banlandı?

Fortnite camiasında oldukça popüler bir isim olan Turner “Tfue” Tenney, gerek kendisinin gerek takipçilerinin sarkastik yapısıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Twitch’de 30000 üyeye ulaştıktan hemen sonra 23/08/2018 tarihinde Twitter, Youtube ve Twitch hesaplarının kapatıldığını paylaşmıştı.


Tfue kimdir?

Streamer kariyerine Call of Duty ve Destiny oyunlarıyla başlayan Tfue şuan aktif olarak profesyonel bir battle royale oyuncusudur. Son bir yılda Ninja’dan sonra en hızlı büyüyen streamerlardan birisi olmuştur. 2018 Nisan dan beri FaZe Clan takımında kariyerine devam etmektedir.

Tfue ilk olarak Mayıs 2018’de yayınlarından bir tanesinde başka bir oyuncuya “coon” kelimesi ile hitap etmesi sebebiyle hesabı 30 gün banlanmıştı.
*İngilizce coon kelimesi siyahilere karşı ırkçı bir söylem olup aynı zamanda argoda rakunun kısaltması olarak kullanılmaktadır.
Daha sonrasında ise Tfue’nun oyun içi banı konuşulmaya başlandı. Son Kullanıcı Lisans Anlaşması’na uygunsuz hareket ettiği gerekçesiyle bir kez daha Epic Games’in radarına girmiş oldu. Henüz kesin olarak bir bilgi olmasada, tekrar banlanması muhtemel gibi görünüyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER